Zpracováváme dendrologický inventarizační průzkum záměru rekonstrukce silnice III. třidy mezi obcemi Mýtina a Lipová. Součástí průzkumu je i hodnocení záměru na památnou alej v obci Doubrava.
Zpracováváme biologické hodnocení záměru rekonstrukce silnice III. třídy mezi obcemi Mýtina a Lipová (okr. Cheb). Jako podklad pro tuto studii provádíme přírodovědné průzkumy se zaměřením na relevantní skupiny obratlovců a cévnaté rostliny.
Zpracovali jsme biologické hodnocení zásahu do stromového patra Zámeckého parku v Teplicích. Jako jeden z podkladů pro biologické hodnocení vlivů záměru jsme provedli přírodovědný průzkum se zaměřením na živočichy s vazbou na porosty dřevin (obratlovci a vybrané druhy bezobratlých).
Provedli jsme biologické hodnocení záměru rekonstrukce železničního podjezdu a stavby nové silnice poblíž obce Pernink (okr. Karlovy Vary). Jako podklad pro biologické hodnocení jsme zpracovali přírodovědný průzkum dotčeného území, který byl zaměřen na cévnaté rostliny a z živočichů na obratlovce vyjma ryb a letounů.
Provedli jsme přírodovědný průzkum lokality potenciálně dotčené stavbou fotovoltaické elektrárny v obci Světec na Teplicku. Průzkum byl zaměřen na obratlovce a cévnaté rostliny.
Zpracovali jsme dendrologický inventarizační průzkum území dotčeného plánovanou rekonstrukcí železničního podjezdu a stavbou nové silnice poblíž obce Pernink (okr. Karlovy Vary).
Zpracovali jsme dendrologický inventarizační průzkum území dotčeného plánovanou výstavbou silničního obchvatu města Hroznětína (okr. Karlovy Vary).
Zpracovali jsme biologické hodnocení záměru výstavby rybího přechodu na hrázi malé vodní elektrárny na Lobezském potoce. V rámci biologického hodnocení byla formulována doporučení k typu a realizaci migračního zařízení.
Zpracovali jsme biologické hodnocení záměru silničního obchvatu obce Hroznětín (okr. Karlovy Vary). Jako podklad pro biologické hodnocení jsme provedli přírodovědné průzkumy zaměřené na flóru vyšších rostlin a faunu obratlovců.
Zpracovali jsme biologické hodnocení záměru rozšíření lomu Vršany (okr. Most) a jeho následné rekultivace na planě rostoucí rostliny a volně žijící živočichy. Jako podklad pro hodnocení jsme zajistili komplexní přírodovědný průzkum dotčeného území (vegetace, fauna obratlovců i bezobratlých).
Do dokumentace EIA záměru rozšíření lomu Vršany (okr. Most) a jeho následné rekultivace jsme připravili kapitoly týkající se životního prostředí.
K plánovanému rozšíření lomu Vršany (okr. Most) jsme zpracovali studii hodnotící vlivy na krajinný ráz. Studie se zabývala také následnou rekultivací těžbou dotčeného území.
Zpracovali jsme dendrologický inventarizační průzkum dřevin rostoucích v oblasti plánovaného rozšíření lomu Vršany (okr. Most).
Zpracovali jsme biologické hodnocení vlivů záměru obchvatu obce Veselov (okr. Karlovy Vary) na volně žijící živočichy a planě rostoucí rostliny. Jako podklad pro biologické hodnocení jsme provedli přírodovědný průzkum dotčeného území zaměřený na obratlovce a cévnaté rostliny.
Zpracovali jsme dendrologický inventarizační průzkum území dotčeného záměrem stavby obchvatu obce Veselov (okr. Karlovy Vary).
Zpracovali jsme dendrologické posudky na 160 stromů v areálu rozvodné stanice v obci Výškov (okr. Louny) a na okolních pozemcích. Posudky byly zaměřeny na zhodnocení stability jednotlivých stromů.
Zpracovali jsme botanický inventarizační průzkum Evropsky významné lokality V kuksu. Průzkum byl zaměřen na cévnaté rostliny. Součástí projektu bylo také zpracování návrhu zvláště chráněného území a jeho plánu péče.
Zhotovili jsme botanický inventarizační průzkum Evropsky významné lokality Údlické Doubí. Průzkum byl zaměřen na cévnaté rostliny.
Provádíme botanický inventarizační průzkum Evropsky významné lokality Hora Říp. Průzkum je zaměřen na cévnaté rostliny.
Zpracovali jsme botanický průzkum rozsáhlejší lokality v blízkosti obce Blatno (okr. Chomutov). Průzkum byl proveden za účelem posouzení záměru realizace odpočinkového centra.
Zpracovali jsme biologické hodnocení záměru stavby přeložky silnice II. třídy z Maškova na Svatý Kříž (okr. Cheb). Jako podklad pro hodnocení jsme provedli přírodovědný průzkum dotčeného území se zaměřením na cévnaté rostliny a z živočichů na obratlovce vyjma ryb a letounů.
Provedli jsme přírodovědný průzkum linie budoucí revitalizace Bílého potoka poblíž obce Záluží (okr. Most). Předmětem průzkumu byly vyšší rostliny, obratlovci vyjma letounů a některé skupiny vodních bezobratlých živočichů.
Ve spolupráci se Správou chráněné krajinné oblasti České středohoří realizujeme projekt posílení populací kriticky ohrožené rostliny hvězdnice alpské (Aster alpinus) na lokalitách Bořeň u Bíliny a Sedlo u Úštěka. Projekt spočívá ve vysazování sazeniček získaných z autotchtonního semenného materiálu na vhodná skalní stanoviště. Naší zásluhou byla zachráněna populace tohoto druhu v lokalitě Sedlo. Projekt je financován ze soukromých zdrojů.
Zpracovali jsme biologické hodnocení záměru stavby obchodního centra v Lounech. Biologickému hodnocení předcházely přírodovědné průzkumy zaměřené na flóru vyšších rostlin a faunu obratlovců vyjma letounů a ryb.
Zpracovali jsme orientační přírodovědný průzkum druhů obojživelníků - kuňka obecná (Bombina bombina) a čolek velký (Triturus cristatus) na evropsky významných lokalitách (lokality Natura 2000) Háj u Oseka, Kateřina - mokřad, Kopistská výsypka, Strádovský rybník.
Zpracovali jsme biologické hodnocení záměru stavby silničního obchvatu Sokolov - Svatava. Biologickému hodnocení předcházelo zpracování přírodovědných průzkumů zaměřených na obratlovce (vyjma ryb a letounů) a květenu vyšších rostlin.
V měsíci březnu a dubnu 2008 jsme prováděli záchranný transfer obojživelníků přes frekventované silniční komunikace na několika lokalitách v Ústeckém kraji. V rámci této činnosti byl realizován i monitoring obojživelníků.
Zpracovali jsme dendrologický inventarizační průzkum trasy potenciálně dotčené záměrem stavby přeložky silnice II. třídy z Maškova na Svatý Kříž (okr. Cheb). Průzkum byl vyhotoven pro účely zpracování dokumentace EIA.